Економія при використанні полімерних рукавів
Щоб глобальна продовольча система не відставала, необхідно виробляти більше якісного продовольчого зерна і менше його втрачати при зберіганні через псування. Герметичне зберігання — це давня технологія, яка використовується для боротьби із зараженням зерна комахами і мікроорганізмами, а також збереження його поживних властивостей і калорійності.
Раніше сільськогосподарські товариства зберігали надлишки зерна в контейнерах або спорудах, які захищали його від негоди і обмежували доступ гризунам, птахам і комахам. Герметичні конструкції також запобігали повітрообміну між внутрішньою і зовнішньою частиною складського приміщення. Запобігаючи потрапляння повітря в корм, аеробне дихання зерна сприяє створенню біомодифіцірованої атмосфери. З розвитком технологій оптимальний баланс всередині упаковки стає все більш доступним для кожного фермера завдяки сучасному рішенням — полімерному рукаву.
При великомасштабному герметичному зберіганні можуть знадобитися тижні або місяці, щоб рівні CO2 знизилися при диханні рослинної маси до показників, смертельних для комах і шкідливих мікроорганізмів, що зберігаються в продуктах (нижче 4-5%). Для більш ефективного результату можуть знадобитися додаткові добавки, які прискорюють всі необхідні аеробні процеси і максимально зберігають вітаміни, контролюючи процес ферментації корму.
Чи потрібно сушити зерно перед упаковкою в полімерний рукав
Для полегшення логістичних витрат компанії часто упаковують вологий урожай відразу в полімерні мішки. Також поширене змішування сухого та вологого зерна перед упаковкою. Сухе зерно вбирає в себе залишки вологи і відновлює втрачену вагу. Упаковувати мокре зерно економічно вигідно, адже не потрібні витрати на паливо для транспортування і сушіння продукції.
Висушити зерно можна і після зберігання в полімерному рукаві. Але варто враховувати ряд факторів, які впливають на якість зберігання:
- оптимальні терміни посіву і збору врожаю (рівень вологості при зборі близько 24%);
- вивантажувати зерно необхідно до настання відлиг;
- контроль зберігання з перевірками на цілісність упаковки.
Позитивна відмінність аеробного методу зберігання корму полягає в можливості упаковувати і зберігати вологе зерно. Особливу увагу такій упаковці варто приділити в весняно-осінній час, коли наступають сезони дощів і наближається відлига. Полімерні рукава необхідно регулярно перевіряти і усувати зони ризику, щоб уникнути проникнення вологи і повітря всередину герметичної упаковки.
Для упаковки в полімерний рукав зерно можна не сушити, якщо дотримуватися всіх необхідних правил. Це один з найбільш вигідних методів зберігання великих обсягів корму. Використовуючи сучасні багатошарові полімерні рукава високої якості, фермери можуть зберігати заготовки в них прямо в полі. Це зручно і ефективно.
На замітку: якщо немає можливості вчасно висушити зерно перед упаковкою і зберіганням, його краще упакувати вологим на короткий період, ніж залишити на полі в очікуванні, коли вимерзне зайва волога.
Економія при використанні полімерних рукавів
Ця технологія зберігання корму в аеробного середовищі дозволяє зберегти його поживні властивості і заощадити при цьому кошти. Не потрібно будувати додаткові каркасні склади і сушити зерно. Витрати на транспортування і зберігання знижуються. Інвестуючи в цю просту і доступну технологію, компанії отримують гарантований результат оптимальної якості.
Аграрії визнають, що це вигідне рішення для швидкого та ефективного пакування зерна і силосу в короткостроковій перспективі (до 5 років). Щоб уникнути ризиків при мобільному зберіганні корму важливо не порушувати технологію упаковки і зберігання. В цьому випадку продукція не буде зіпсована, а компанія заощадить час і гроші.
Деякі аграрії бояться ризикувати використовувати полімерні рукави. Як правило, у них був негативний досвід, пов'язаний з упаковкою продукції в низькоякісні пакувальні матеріали або ж вони не хочуть йти в ногу з технологічним прогресом і використовувати сучасні якісні методи, а вважають за краще зберігати зерно в елеваторах. Проте цей вид упаковки в агросекторі стає популярнішим — зростання продажів полімерних рукавів в Україні та світі говорять самі за себе.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.