Заготівля сінажу в рулони і 5 способів підвищення поживності корму
Упаковка сінажу в плівку стала чудовою альтернативою силосованию. Адже такий корм більш поживний і має ряд переваг:
- швидкість заготовки;
- економія;
- якість.
Для заготівлі корму досить тільки одного дня. Процес заготівлі та зберігання в кілька разів економічніше, ніж силосування. При цьому якість рослинної маси значно вище за рахунок збереження більшої частини всіх поживних речовин в кормі. Господарство в одну тисячу голів може заощадити до восьми мільйонів гривень на рік.
Завдяки сучасній інноваційній сінажній плівці можна заготовити якісні поживні корми і мінімізувати витрати. Ця технологія активно впроваджується агропідприємствами і стає більш популярною не тільки в Україні, але і в Східній Європі.
5 способів підвищити поживність корму
1. Косіння молодих трав
Концентрація білка, вітамінів і клітковини в молодих травах найвища. Зі старінням рослина втрачає протеїн, а також збільшується вміст лігніну.
Втрата якості корму безпосередньо пов'язана з пізніми термінами збирання врожаю. Багато фермерів вважають, що чим більше сама рослина, тим більше вони отримають сировини, але на ділі подібний метод знижує якість рослинної маси, і в результаті аграрії отримують великий обсяг з меншим вмістом поживних речовин.
Оптимальні терміни скошування:
- злаки — кінець трубкования;
- бобові — початок бутонізації;
- зерносенаж — молочно-воскова стиглість зерна;
- бобово-злакові суміші — по домінуючому компоненту.
2. Правильна робота конвеєра в поле
При упаковці в сінажну плівку робота в полі схожа на конвеєр. Вранці здійснюється скошування, потім ворушіння і згрібання трави у валки. Ближче до обіду за допомогою прес-підбирачів обмотують плівкою тюки або формують рулони. Весь процес триває один день до заходу сонця.
Головне — зберегти цукор в рослинах, який може бути витрачений бактеріями або клітковиною самої трави у вечірній і нічний час. Вчасно прибраний і упакований корм зберігається довше навіть без консервантів.
Довгий провяліваніе тільки знищує дихальні властивості рослинної маси, які необхідні в перший час при упаковці в плівку. Саме це дозволяє в короткі терміни замінити кисень на вуглекислий газ, створюючи герметичний простір і оптимальні умови для тривалого зберігання корму.
3. Дотримання технології
Важливо всі етапи робіт здійснювати чітко за технологією. Якщо не дотримуватися цього плану, то в результаті можна отримати втрати корму та проблеми з його псуванням.
У першу годину після скошування трава активно виділяє вологу, яка не випаровується в необхідній кількості, якщо вчасно не ворушити зелену масу. Траву вспушують після скошування кожні 2-3 години. Після другого вспушування заміряють рівень вологи.
Для правильної герметичної упаковки сінажу в плівку необхідно використовувати відповідний прес-підбирач з перевіреними налаштуваннями. В іншому випадку сам рулон може бути обмотаний неякісно, з пухкої серцевиною і великою кількістю повітря всередині.
4. Контроль показників
Важливо стежити за обсягами заготівлі, щільністю пресування, вологістю, вагою рулонів і кількістю плівки для заготовок. Необхідно стежити за процесом робіт і аналізувати ситуацію на місцях, щоб можна було своєчасно вносити корективи.
Сьогодні контроль за обладнанням і процесом упаковки можна здійснювати в режимі онлайн. За допомогою спеціальних програм і додатків оператори можуть детально отримувати дані про роботу у вигляді діаграм і таблиць. Це істотно покращує підготовку і операції, пов'язані з кормозаготівлі.
5. Результати та їх оцінка
Продуктивність і здоров'я тварин залежать від якості корму. Аналізуючи ці показники, фермери можуть оцінити переваги і недоліки конкретних етапів заготовки. Для створення найкращої програми дій необхідно оцінити, що є зараз. Це допоможе оптимізувати надалі технологію і адаптувати її під конкретне виробництво.
Сформувавши показники, яких потрібно досягти, фермери зможуть більш якісно використовувати технології заготівлі високопоживних сінажу.
Технологія заготівлі сінажу в рулони за допомогою сінажної плівки
Правильно законсервований сінаж — відмінний і поживний корм для жуйних тварин в зимовий період. Головна мета такої технології — перекриття доступу мікроорганізмам до живильних речовин і зупинка клітинного дихання. Цей спосіб дозволяє заготовити сінаж в рулони і запобігти втратам поживних речовин заготовленої сировини.
Правильне ведення молочного скотарства неможливо без енергетичних кормів з концентрацією сухої речовини не менше 10 МДж / кг. Підвищення калорійності харчування за допомогою зернових добавок може призвести до хронічних захворювань тварин і скорочення термінів експлуатації корів.
Переваги сінажу перед силосом і сіном:
- мінімальні втрати поживних речовин;
- оптимальна вологість;
- збалансований корм;
- висока технологічність;
- зручність і швидкість в упаковці;
- низькі витрати праці;
- немає необхідності у використанні консервантів;
- мінімізовані втрати з помилками при упаковці.
Для заготівлі сінажу, як правило, використовують злакобобові суміші або люцерну і вибирають відповідний час для скошування. Концентрація сирої клітковини не повинна перевищувати 25%, а зростання травостою — не більше 25 см. Після 10 діб з початку бутонізації трава цвіте і росте рівень клітковини більш ніж на 5%, що ускладнює скошування. Для упаковки рослинної маси використовують найоптимальніший спосіб — упаковку сінажу в плівку.
Діаметр трав'яної котушки становить 1,5 метра. Цього вистачить на добу для стада в 40-50 корів. 100 таких рулонів можна заготовити за 7-8 годин роботи.
Щоб уникнути самозігрівання всередині рулону його витримують 2-3 години на повітрі перед обмоткою. Оптимальна кількість шарів плівки — шість. Рулони складують, як правило, під дахом і огороджують сіткою. Сучасні високотехнологічні багатошарові плівки дозволяють зберігати рулони і тюки на відкритому просторі. Корм готовий до вживання вже через місяць після упаковки. За цей час відбуваються всі основні біологічні процеси.
Для невеликого поголів'я сінажний плівка найпопулярніший і вигідний варіант упаковки.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.