Кращі поради щодо зменшення псування силосу
Відходи або псування силосу — проблема багатьох господарств. Взимку кількість відходів може значно збільшуватися. Як запобігти псуванню силосу? Існує кілька простих заходів для поліпшення якості силосу і запобігання його псуванню.
Прибирання і заготівля зелені
Скошують траву вранці. Якщо є наявність роси, то очікують її спад. Площа скошування має відповідати кількості заготовки, механізмам і транспортних засобів, які вчасно здійснять прибирання після пров'ялювання рослин. Пров'ялювання має здійснюватися рівномірно для швидкого зниження ваги всієї маси рослин. Цей процес не повинен тривати більше двох діб. Оптимальні втрати поживних речовин при цьому — 5-8%. Подрібнювати траву починають, коли рослинна маса втратить 55-60% вологості. Довжина подрібнених частин — 2-3 см.
Перед закладанням яма або траншея оглядається, щілини затираються розчином і дезінфікуються. Заготовлена маса рівномірно розміщується і утрамбовується. Температура в заготовленій зоні не повинна перевищувати 37-38 ℃. Після завантаження зверху укладається 30-40-сантиметровий шар свіжоскошеної трави, потім покривається спеціальною плівкою і шаром землі. Заготовлена маса таким чином повинна бути герметично упакована. При укладанні силосується сировини необхідно уникати забруднень.
Накриття для силосу
Силосні ями на фермі можуть бути накриті різними способами, але є кращий метод запобігання псуванню. Це використання професійної комбінованої плівки для укриття силосних ям. Матеріал з багатошарової структури за сучасною технологією для укриття силосу і сінажу відрізняється високою міцністю на розрив і не втрачає своїх властивостей при різких перепадах температури.
Основне завдання силосної плівки — захист верхньої і бічних шарів корму. Ультратонкі шари плівки створюють ідеальні анаеробні умови для ферментації і якісного зберігання заготовки.
Переваги силосної плівки:
- низька вартість;
- підвищена міцність;
- герметичне укриття;
- тривалий період експлуатації;
- захисний бар'єр від навколишнього середовища;
- захист від ультрафіолету.
Для більш надійного укриття силосної траншеї або ями можна зробити невеликі поглиблення уздовж стін перед розгортанням бічної плівки.
Виїмка зі сховища
Заготовлений силос після розгерметизації швидко псується. Гниль може поширитися навіть на закриті частини укриття. Важливо дотримуватися правил виїмки корму зі сховища:
- вибирати силос вертикальними шарами;
- вибирати силос рівномірно по необхідності з розрахунком на добову норму;
- не потрібно розпушувати основну масу, щоб туди не проникло повітря;
- при підвищенні температури основної маси необхідно прискорити процес витрати корму.
На поверхні сілусуємих рослин існує епіфітна мікрофлора, в якій можуть знаходитися небажані бактерії. У цьому середовищі вони можуть розмножуватися і псувати корм. Щоб цьому запобігти, необхідно правильно і ретельно упаковувати корм і при можливості використовувати спеціальні добавки. На етапі бродіння важливо щільно зміцнити укриття. Для цього використовують мішки або покришки.
Силосування має бути направлено на максимальне зниження втрат поживних властивостей рослин. При дотриманні всіх правил підготовки і укриття псування корму буде мінімізована.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.