Яку силосну плівку вибрати
Силосна плівка – це поліетиленове полотно, яким укривають корм для надійного та тривалого зберігання. Завдяки сучасним технологіям плівка захищає силос від довкілля. Це сприяє збереженню більшості поживних речовин у заготовках та продовжує їх термін зберігання.
Силосна плівка також може використовуватися у будівництві та вирощуванні грибів. В агросекторі цей матеріал поширений і користується популярністю у фермерів.
Яку вибрати плівку
Товщина плівки здебільшого не головне. Як показує практика, більшість покупців вибирає між 120 мм та 150 мм. Але найголовніший показник – газопроникність. Якщо матеріал тонкий і виготовлений з якісної сировини, він покаже кращі характеристики, ніж товста плівка з дешевого матеріалу. Також варто враховувати інші показники: розтяг, міцність на розрив та успішний DLG-тест.
Багато фермерів вважають за краще заощадити на вартості самого полотна. Але в результаті це призводить до псування силосу. Вони втрачають якість продукту та отримують проблеми із загниванням корму. Щоб уникнути цього, більшість експертів рекомендують заздалегідь подбати про свої заготівлі та придбати якісну плівку, яка відповідатиме всім вимогам DLG. В результаті ви будете впевнені у надійній консервації ваших заготовок.
Не всі відомі виробники силосних плівок можуть гарантувати відповідність заявленим характеристикам. Необхідно ретельно підбирати виробника та вимагати договір, де вказані та чітко розписані всі параметри та допуски матеріалу.
При виробництві силосу використовується анаеробна ферментація перетворення цукрів в органічні кислоти. Анаеробне бродіння не може відбуватися за наявності повітря всередині. Там, де кисень присутній через погану трамбування, недостатню герметизацію (при порушенні правил укриття), цей процес є неефективним і марнотратним, що призводить до великих втрат сухої речовини. Часто зустрічаються відходи на верхньому шарі заготівлі, де поганіша ферментація у верхній третині шару корму в поєднанні з нагріванням і псуванням на лицьовій стороні. Це особливо актуально, якщо для проведення ферментації покладатися лише на бактерії, які є природно присутніми на культурі.
Особливості якісної силосної плівки:
- Тонкий та гнучкий матеріал.
- Створює вакуум між поверхнею корми та зовнішнім середовищем, тим самим скорочуючи повітряні кишені та забезпечуючи більш швидке бродіння, а також зменшуючи втрати на верхній частині та в ямі.
- Низька газопроникність для позбавлення аеробних бактерій доступу до кисню.
- Створення необхідних анаеробних умов швидкого та ефективного процесу ферментації.
- Міцна на розрив і добре розтягується.
- Тривалий захист від УФ-випромінювань та перепадів температури.
Яка силосна плівка найкраща?
Низька пропускаюча бар'єрна киснева плівка була науково розроблена низкою дослідницьких центрів у Великій Британії, США та по всій Європі. Це було зроблено на прохання фермерів, які звернулися до вчених за допомогою у покращенні якості силосу та мінімізації ризику потрапляння плісняви у харчовий ланцюг. Плівка з кисневим бар'єром була науково розроблена низкою дослідницьких центрів у Великій Британії, США та по всій Європі.
Поради для використання силосних плівок
- Зберігайте рулон у горизонтальному положенні на рівній поверхні. Не знімайте захисну плівку перед використанням силосу. Якщо ви не використовуєте весь рулон, зберігайте його розкритим в темному місці, захищеному від сонячних променів, або знову загорніть у захисну плівку. 2. Поводьтеся з рулоном обережно під час зберігання та транспортування. Якщо з плівкою виникли проблеми, вивчіть інформацію на етикетці.
- При розмотуванні рулону використовуйте відповідне обладнання, тримайте силосний листок на достатній відстані від землі та подалі від будь-яких гострих предметів. Обережно розмотайте та розкладіть силосну пластину.
- Перед заповненням сховища переконайтеся, що поверхня чиста. Бруд вплине на якість силосу. Після очищення рекомендується використовувати плівку для бічних стінок. Ця плівка захищає ваші бетонні стінки від кислот, а рослини від проникнення кисню через бетонну стінку.
4. У силосній ямі з бетонними стінками засипайте силос тонкими шарами. Щоб досягти найкращого стиснення, заповнюйте бункер з боків вище середини.
5. Як тільки заготовка опиниться над стінами, зробіть плавне піднесення до центру, щоб вода могла стікати.
6. Настійно рекомендується використовувати підкладку-плівку. При правильному використанні вона покращить якість корму і дасть додаткову страховку від можливих ушкоджень силосного полотна.
7. Складіть бічну плівку поверх підкладки, щоб забезпечити додатковий захист у найбільш чутливих областях затиску. Правильна ширина плівки — удвічі більша за висоту стіни.
8. Накрийте корм відповідною плівкою для силосу. Щоб знайти відповідний продукт, ознайомтеся із асортиментом силосних плівок.
9. Щоб захистити силосну плівку від пошкоджень, які можуть завдати тварини, рекомендується використовувати захисну сітку. Після закриття корму рекомендується перевірити плівку щодо можливих пошкоджень.
10. Для оптимального збереження корму використовуйте бар'єрні плівки.
Плівка для силосних ям від виробника SiloFlex
SiloFlex — це тришарова сільськогосподарська плівка для силосних ям преміум-класу. Забезпечує чудову міцність, стійкість до проколів та розриву, а також захист від ультрафіолету порівняно з одношаровою плівкою інших економічних марок. SiloFlex виготовлено з використанням новітніх полімерних технологій.
Плівку SiloFlex було спроектовано так, щоб витримувати навіть суворі кліматичні умови Північної Америки. Вбудовані УФ-стабілізатори захищають від шкідливих сонячних променів. У той же час матеріал здатний витримувати екстремальні температури, щоб заготовки залишалися безпечними та надійними навіть у спекотне літо та холодну зиму.
Плівка для укриття силосних ям: ціна
Вартість плівки для силосування залежить від кількох параметрів: розміри, якість та структура, виробник. Ціна за полотно залежить від кількості шарів та надійності плівки.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.