Стретч-плівка: особливості і властивості
Створення пакувальної лінії — досить складний процес, який включає в себе не тільки покупку, але і ретельний підбір матеріалу. Товщина стретч-плівки впливає на силу утримання і фіксацію палет. Від цього показника залежить рівень захисту товарів при транспортуванні. Увага до деталей дозволить забезпечити якісну пакувальну лінію на підприємстві.
Що таке стретч-плівка
Стретч-плівка — це універсальний матеріал, з допомогою якого можна зафіксувати вантаж на піддоні, створити захисний бар'єр між середовищем і продукцією, а також значно скоротити втрати товару під час доставки. Кількість властивостей і характеристик роблять стретч одним з найпопулярніших способів для пакування палет.
Матеріал володіє високим показником прилипання, тому кожен новий шар надійно фіксується до попереднього. Таким чином плівка підтримує стійкість піддону і скорочує ризик утворення тріщин і сколів.
Ще одна перевага стретчу полягає в тому, що він запобігає крадіжку виробів зі складу, а також сигналізує про розтині піддону. Товар, який складений на упакований палет складно вкрасти непомітно. Пошкодження матеріалу відразу кидаються в очі. Але незважаючи на всі плюси від використання, неправильний підбір товщини матеріалу призведе до зайвих витрат і погіршення якості.
Що важливо враховувати при виборі матеріалу
-
Характеристики. Важливим фактором при виборі стретч-плівки є функція престретча і показник міцності на розрив. Від цього залежать допустимі габарити та вагу продукції.
-
Тип продукції. При виборі стретч-плівки важливо враховувати розмір виробів, які будуть готуватися для укладання на піддон. Такі характеристики палет, як вага, довжина, ширина і висота, відіграють важливу роль у виборі матеріалу.
-
Особливості товару. Також важливо враховувати специфіку продукту. Наприклад, люстра з кришталю чи картонні товари легко деформуються і більш уразливі до пошкоджень. Використання стретч-плівки допомагає підтримувати стійкість палет з особливою продукцією.
-
Умови доставки. Умови зберігання і доставки можуть чинити істотний вплив на стан продукції. Так, при різких перепадах температур властивості плівки можуть змінюватися. Наприклад, на стан товару може вплинути вплив холоду або спеки, а також умови високої вологості. Кожен вид стретч-плівки відрізняється за характеристиками, що впливає на кінцеву стійкість палет.
-
Модель палетопакувальника. Тип обмотчика також є важливим показником у роботі. Немає сенсу використовувати високопродуктивну плівку, якщо палетопакувальник не має режиму роботи з попередньо розтягнутим матеріалом.
Способи нанесення стретч-плівки
-
Ручний спосіб. Багато типів плівок підходять для ручної обмотки палет. Рулон має меншу вагу, що полегшує роботу оператора. Його спина і руки втомлюються менше, що мінімізує ризик отримання травми на виробництві. При нанесенні плівки оператор повинен натягувати її, щоб забезпечити попереднє розтягнення на 15-25 %.
-
Автоматичний спосіб. Такий варіант упаковки підходить для середніх і великих підприємств. Матеріал наноситься на поверхню піддону з допомогою спеціального обладнання — палетопакувальника. Машина рівномірно наносить стретч-плівку, що забезпечує надійність і стійкість палет. Деякі моделі обладнання мають кареткою з функцією престретча. Вона дозволяє розтягнути рулон до 400 % від його первісної довжини. Це дозволяє скоротити витрати і заощадити кошти на купівлю матеріалу.
Висновок
Правильний вибір рулону з потрібною товщиною і розтягуванням знизить витрати на транспортування і скоротить кількість пошкоджень виробів. Стретч-плівка стає незамінним помічником при укладанні та групування продукції. Вона приймає форму піддону і створює захисний бар'єр між зовнішнім середовищем і товаром. Це дозволяє зберегти цілісність виробів після транспортування їх на склад. Матеріал підтримує конструкцію палет, що зберігає цілісність і рівномірно розподіляє навантаження.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.