Навіщо застосовується плівка для силосу
Плівки для силосу використовуються в основному для зберігання силосу, сіна і зерна. Вони підтримують поживну цінність вмісту і перешкоджають небажаним процесам бродіння. Плівка стійка до змін клімату і забезпечує захист на весь період експлуатації.
У холодних країнах зерно і трава вирощуються влітку, але повинні використовуватися в якості корму для худоби протягом усього року. Для зберігання силосу та підтримання його поживної цінності користується популярністю спеціальна плівка. Використовуються три основних види: силосні мішки (товщиною 150-300 мікрон), силосну плівку (товщиною 150-200 мікрон) і розтягуються плівку (завтовшки 20-30 мкм), які функціонують однаково.
Переваги плівки для силосу:
-
Вона зберігає більш високу частку поживних речовин у рослинах. Таким чином силос з трав зберігає 85 % і більше кормової цінності врожаю.
- Можливість зберігати високоякісний корм в погану погоду, коли неможливо правильно обробити сіно і корм.
- Це одна з найдешевших різновидів зберігання врожаю.
- Знижує небезпеку втрати корму при пожежі.
- Зберігає в рослинах джерела білка і деяких вітамінів, особливо каротину.
- Скорочує кількість відходів.
- Робить можливим виробництво кормів високої якості.
Характеристики та різновиди плівки
Плівки для силосу містять високий відсоток матеріалу, що переробляється. Зазвичай їх виробляють з допомогою 3-5-слойного видувного екструдера, але деякі більш просунуті плівки виробляються з допомогою 7-слойного екструдера. В даний час на ринок вводяться нові норми, що стосуються вимог до того, щоб плівка виступала в якості бар'єру для кисню. Більш сучасні силосні плівки з бар'єром для кисню виробляються з допомогою 5 і 7-слойного екструдера.
Особливості:
- Застосування плівки при різних погодних умовах.
- Світлостійкість і захист від ультрафіолетових випромінювань.
- Стійкість при використанні агрохімікатів, добрив, пестицидів, рідкого гною.
- Можливість розтягувати плівку.
- Висока міцність на прокол і міцність на розрив.
- Збереження якості кормів.
- Зберігає мікроклімат всередині.
- Економія коштів.
Типи плівок:
- Основна — зовнішня плівка, яка захищає корм від вологи і сонця.
- Ультратонка — внутрішня плівка, яка забезпечує герметичність.
- Бічна плівка захищає корм від вологи та сонця з боків.
Поради щодо технології силосування
Для отримання якісного продукту необхідно дотримуватися всі особливості процесу силосування. Необхідно ретельно утрамбувати яму. Корм необхідно накрити тонкою плівкою товщиною 40-60 мікрон. Яму необхідно вкрити багатошаровою плівкою товщиною 150 мікрон. Зверху рекомендують укладати сітку для захисту від гризунів і птахів. Для надійності укривних плівку притискають мішками з піском або покришками.
Плівка для силосних ям набагато ефективніше, ніж проста технічна плівка. Щоб уникнути втрати корму, рекомендуємо користуватися виключно спеціальним силосні укриттям. Фінансові витрати на силосну плівку окупаються вже через 3 місяці. Плівка для силосних ям і траншей може служити близько 1 року і забезпечувати герметичність сховищ. Біла сторона матеріалу повинна бути зверху для захисту від перегріву і загнивання врожаю.
Вимоги до силосної ями або траншеї:
- Розмір має відповідати кількості та виду тварин, яких необхідно годувати щодня, тривалості періоду годування і кількості корму, доступного для силосування.
- Бока повинні бути прямими і гладкими, щоб запобігти утворення повітряних кишень.
- Повинно бути менше відкритої поверхні і достатня глибина ями для кращої упаковки: ці чинники допоможуть звести до мінімуму втрати корму внаслідок псування.
- Силосна яма повинна бути зручно розташована і доступна як для наповнення, так і для годування.
- Рекомендується облаштовувати силосну яму або траншею добре висушеному місці.
- Для ями необхідно вибрати місце без піску, щоб бічні частини не руйнувалися.
Висновок
До натуральним продуктам, таким як зерно і силос для тварин, пред'являються особливі вимоги. Зберегти їх корисні якості протягом тривалого періоду допоможе силосна плівка.
Конденсат не утворюється навіть під відкритим небом на перевірених на практиці силосних плівках , що ефективно запобігає утворенню цвілі. Високоміцні силосні плівки з тканини гарантують найкращі умови зберігання, а як результат — здоровий худобу.
Це один з найпопулярніших методів захисту свого врожаю. Він економічний, ефективний і не вимагає особливих витрат сил і засобів.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.