Як правильно пакувати палет?
Транспортування продукції з допомогою палета є одним з найбільш популярних способів для безпечної доставки товару в будь-яку точку планети. Його конструкція має високу міцність на розрив, що дозволяє витримати великі навантаження. Палети бувають різної ширини, а також їх виготовляють з дерева, пластику та металу. Але, незалежно від виду піддону, варто чітко слідувати правилам з укладання та пакування виробів. Це дозволить підвищити продуктивність і заощадить гроші на купівлю матеріалів. Таким чином компанія скоротить кількість відходів, що також позитивно позначиться на навколишньому середовищі.
Правила по укладанню продукції на палет
Для стабільної фіксації та безпечного транспортування варто правильно підібрати матеріал для пакування палет, а також чітко слідувати правилам і порад з укладання виробів. В такому випадку місткість піддону збільшиться, а ризик утворення тріщин або сколів при доставці зменшиться.
Поради для якісного укладання піддону:
- Спочатку важкий вантаж. Вниз палет варто укладати важкі і габаритні вантажі. Це необхідно для того, щоб створити стійке дно з правильним центром ваги. Це правило допомагає рівномірно розподілити вагу і створити надійну конструкцію.
- Укладання по краю піддону. Для того щоб забезпечити максимальну стійкість необхідно розташувати вироби по краю палет. Не варто виходити за його межі, оскільки товар може бути пошкоджений при доставці. Також неправильна укладання вплине на загальну стабільність піддону, що призводить до нестикування при навантаженні в машину або корабель.
- Укладання коробів однієї висоти. Однакова висота виробів дозволяє створити надійний фундамент для наступної партії товарів. Саме тому важливо звертати увагу на ширину і висоту картонного короба.
- Укладання по формі квадрата. Багато компаній роблять помилку і розміщують невеликі коробки у верхній частині піддона. Згодом палет має велику висоту і загальна конструкція звужується. З-за цього збільшується ризик порушити структурну цілісність товару при транспортуванні.
- Фіксація піддону стрепінг-стрічкою. При необхідності можна обернути готовий палет з допомогою спеціальної стрепінг-стрічки. Вона допоможе додатково закріпити вантаж та підвищить стійкість піддону.
- Пакування в стретч-плівку. Стретч-плівка міцна на розрив і не втрачає властивостей при зовнішніх впливах. Вона також володіє функцією престретча, яка дозволяє розтягувати матеріал від його початкової довжини. Це дозволяє скоротити кількість відходів і заощадити на покупці наступного рулону. Якісна стретч-плівка підвищує безпеку при доставці і мінімізує ризик утворення тріщин, відколів і подряпин. Вона також відмінно підходить для зберігання палет на складі, так як створює захисний бар'єр між зовнішнім середовищем і виробом. Продукція не покривається пилом і брудом, і не втрачає презентабельний зовнішній вигляд. При ручній обмотці варто зафіксувати початок плівки внизу піддону, а також приділити особливу увагу кінчика стрічки. У такому випадку упаковка буде надійно фіксуватися на протязі всієї транспортування.
- Використання палетопакувальника. Для компаній, які виробляють велику кількість виробів буде актуальна покупка спеціальної машини - паллетообмотчика. Це пристрій швидко окупиться і допоможе отримати рівномірну упаковку палет. Використання машини економить час оператора і збільшує продуктивність при обмотці.
- Транспортування за допомогою вилкового навантажувача. Для пересування готового піддону на складі найкраще використовувати вилочний навантажувач. Він не травмує палет і стретч-плівку, а також зручний у використанні.
- Розглянути всі варіанти укладання. Перед укладанням коробів варто розглянути всі варіанти розташування товару. Це допоможе підвищити місткість палет і збільшить безпеку конструкції.
Висновок
Підприємство може підвищити стійкість і міцність палет при транспортуванні. Для цього необхідно чітко слідувати правилам з укладання виробів. Крім іншого варто правильно підібрати матеріал для фіксації піддону. Використання стрепінг-стрічки і стретч-плівки підвищить безпеку товару, а палетопакувальник допоможе рівномірно нанести матеріал по всій довжині палети. Таким чином якість доставки помітно покращиться, так як кількість втрат продукції скоротиться до мінімуму.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.