Як правильно вибрати термоусадочну плівку?
На ринку існує широкий вибір матеріалів для упаковки продукції. Всі вони відрізняються технічними характеристиками, особливостями і властивостями, а також найкращим чином підходять під певні категорії товарів. Для того, щоб правильно вибрати матеріал для упаковки необхідно також ознайомитися з видами обладнання, яке здійснює обмотку товару. Найкращим показником того, яку саме плівку варто вибрати, є обладнання, встановлене на виробництві. Тільки з урахуванням його можливих параметрів і характеристик підприємство може підвищити рівень продуктивності і збільшити захист вантажу під час доставки.
Термоусадка виробів
Упаковувати продукцію можна за допомогою термоусадки, обандеролювання, обмотки, запечатування та заклеювання. Деякі з цих видів можна здійснювати вручну і заощаджувати на покупці пристрою. При цьому відсоток освіти шлюбу при доставці тільки збільшується, а імідж компанії погіршується. Саме тому машинна упаковка товару з кожним роком стає все популярнішим. Тільки з допомогою обладнання можна створювати якісну і однакову тару.
Одним з найбільш надійних способів пакування вантажу стала термоусадка. Вона легко справляється із зберіганням продуктів і збільшує термін придатності товарів. Завдяки технології теплового обдування, плівка приймає форму виробу і підвищує її герметичність.
Існує два види термозбіжної плівки:
• ПВХ-плівка;
ПВХ-плівка – це матеріал, який вмощується при температурі нижче 90 Cº і дозволяє продукту «дихати» завдяки процесам циркуляції повітря. Він знижує витрати на електроенергію і зберігає товарний вигляд виробу.
До мінусів використання ПВХ плівки можна віднести втрату властивостей при недотриманні правил температур зберігання та погіршення якості запаювання шва при відсутності системи ізоляції. Якщо упаковка вантажу відбувається на складі з нестабільним рівнем температури, фахівці настійно рекомендують відмовитися від використання ПВХ-матеріалу. Його застосування підвищує собівартість продукту і збільшує загальну вагу товару.
Крім іншого пари хлориду, які виділяються при роботі з ПВХ-плівкою негативно впливають на здоров'я оператора. Останні дослідження свідчать, що такі пари можуть стати причиною виникнення онкологічних захворювань.
• ПОФ-плівка.
Що стосується ПФО плівки то це матеріал, який адаптується під зовнішню середу. Він може працювати в умовах підвищеної (+20 C) і зниженою (-50 Cº) температур, що дозволяє експлуатувати його в суворих кліматичних умовах. Плівка не втрачає своїх характеристик, не жовтіє і не стає крихкою. Вона активно використовується для усадки продуктів харчування (наприклад, овочів, фруктів, печиво), тому що не виділяє хлор.
Шви ПФО плівки більш якісні, еластичні та міцні, що дозволяє упаковувати товар з гострими кутами. Матеріал збільшує термін зберігання виробів, чим скорочує кількість виробничих відходів і підвищує прибуток компанії. Також плівку використовують для пакування нехарчових продуктів (наприклад, предмети для побуту, канцелярія, одяг тощо).
Завдяки своїй багатошарової структури ПОФ-плівка має відмінні показники еластичності і міцності. Вона відповідає європейським стандартам якості і безпечна у використанні.
Матеріал скорочує собівартість упаковки однієї одиниці вантажу від 15 до 50%. Якщо підприємство використовує ПФО усадку від 500 кг протягом року, в такому випадку економія складе 150 тисяч гривень і більше. До мінусів ПОФ-плівки можна віднести початкові вкладення коштів в підбір матеріалів і купівлю професійного пристрою.
Висновок
Працюючи з двома видами матеріалів можна помітити, що питома щільність ПОФ нижче на 35% з розрахунком на 1 кілограм нетто, що значно більше показників ПВХ. ПОФ-плівка знижує свою вартість на 25% від початкової ціни і краще захищає виріб від ушкоджень при зберіганні, розподілі і транспортуванні.
Якщо оцінити кількість переваг від використання ПФО плівки і детально вивчити властивості ПВХ-матеріалу, можна прийти до висновку, що використання першого незабаром принесе набагато більше користі для підприємства і допоможе автоматизувати пакувальну лінію.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.