Які 5 помилок можна допустити при силосуванні?
Фермери діляться особистими спостереженнями і обмінюються порадами з приводу того, як правильно використовувати плівку для укриття силосу. Тільки на перший погляд здається, що принцип дуже простий: відібрати і подрібнити сіно, утрамбувати його і незабаром накрити. Але на ділі, вам доведеться зіткнутися з деякими нюансами.
Формування траншеї
Варто звернути увагу на вибір форму траншеї, так як це перший, важливий етап у досягненні вдалого силосування. Якісну можна викопати яму, використовуючи спеціальне обладнання і працівників з достатнім досвідом у даній сфері. Найчастіше силос псується по краях ями і в ньому утворюється цвіль. Відбувається це із-за недостатньої герметизації трави і попадання кисню всередину укриття. Щоб уникнути цієї проблеми фермери використовують похилий борт для траншеї. Це вимагає більше фінансових витрат і часу, але швидко виправдовує зусилля, витрачені на їх установку. Завдяки бортикам сухій траві простіше надати форми та утрамбовувати її, що звільняє більше місця в укритті і допомагає економити на витратних матеріалах.
Економія плівки
Помилкова думка, що від якості і параметрів силосної плівки не залежить якість готового накриття сіна. Якщо поліетилен занадто тонкий і не міцний, він може розірватися і незабаром втратити свої властивості. Плівка, з часом може розтягнутися або пропускати кисень, що призведе до псування матеріалу і призведе до збитку на фермі. Тому важливо вибрати поліетилен, який буде відповідати потрібним характеристикам. Ми рекомендуємо не економити на матеріалах для накриття та звернути увагу на плівки європейської якості (наприклад, Siloflex). Якщо траншея добре герметизують, в сухій траві відбувається мікробіологічне силосування. Процес означає перетворення рослинних цукрів і добавок в молочну кислоту, і це єдине розкладання, якому ради фермери. Чим більше корисних мікроорганізмів виділяється під час бродіння, тим ефективніше буде силосування.
Робочі спеціально додають патоку, щоб вирівняти кількість молочних бактерій і зробити процес більш збалансованим. Також, варто звернути увагу на ущільнення силосної маси, поточну температуру в накритті та ступінь її забруднення. Якщо стежити за всіма перерахованими вище факторами – молочнокисле бродіння буде максимально успішним.
Правильне укриття
Для силосування краще використовувати багатошарові плівки, так як вони давно перевершують одношарові за своїми характеристиками, і підвищують рівень міцності. Вони дозволяють використовувати різні добавки і ідеально підходять для укриття культур з жорсткими стеблами (наприклад, соняшник або кукурудза). Важливе завдання при трамбування сіна: не допустити попадання великої кількості кисню всередину, тому що великий ризик утворення нерівностей на поверхні силосу. Краще використовувати дві плівки з різною товщиною для більш надійного укриття. Перша (тонка) силосна плівка повинна контактувати з сіном і щільно прилягати до сухій траві. Її товщина не повинна бути більше 0,05 мм. А поверх неї вкладається багатошарова чорно-біла силосна плівка.
Її теж варто накривати спеціальною сіткою, а зверху накладати мішки з гравієм (так як гравій, на відміну від піску, не накопичує в собі вологу). Такі дії допоможуть уберегти силос від розгерметизації і пошкоджень, а також захищає його від гризунів і птахів, які хочуть дістатися до сіна.
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.