Класифікація силосної плівки
Плівка для силосних ям – це матеріал, який служить для укриття сінажу і захищає заготовлений корм від впливу зовнішнього середовища. На перший погляд, процес силосування здається дуже простим: накосити, утрамбувати, очистити від зайвих елементів і упакувати. Але, коли справа доходить до підбору силосної плівки, в голові з'являється багато питань. Кількість видів і класифікацій збивають з пантелику. Колір, шари, товщина і інші характеристики змушують розібратися в питанні докладніше.
Які плівки бувають
Для того, щоб якісно загерметизувати силосну яму необхідно використовувати кілька типів плівок:
• Підкладкова плівка.
Прокладається по формі траншеї або ями, і перешкоджає попаданню кисню між кормом і силосом. Володіє високим ступенем газонепроникність та створює тонкий шар вакууму.
• Основна плівка.
Найчастіше буває чорно-білою. Захищає корм від проникнення повітря і попадання сонячних променів. Біла сторона відображає ультрафіолетові промені, що не дає корму нагрітися.
• Бічна плівка.
Використовується для закриття сінажу в місцях вигинів (так як, це найвразливіше місце). Завдяки своїй товщині здатна витримувати навантаження і надійно захищати сіно.
Одношарова плівка
Для підстилки силосу краще використовувати одношарову плівку товщиною до 40 мкм. Плівка виконує другорядну функцію і служить для підтримки готової конструкції. Її перевагою буде універсальність і доступна ціна. Підійде як для облаштування силосних ям, так і для інших сільськогосподарських цілей.
Багатошарова плівка
Для того, щоб суха трава як можна довше зберігала корисні властивості, фермери поступово вводять ряд добавок для поліпшення ферментації і прискорення процесу бродіння. Додаткові мікроелементи рівномірно розподіляються по всій довжині і швидко вбираються в сіно. Також багатошарова плівка забезпечує надійність і герметизацію. Створює захисний бар'єр від птахів, гризунів і собак, і володіє міцністю на розрив. Підвищення експлуатаційного періоду можливо, завдяки п'ятишаровим плівкам. Їх частіше використовують в зонах з суворим кліматом, а також для обмотки сіна з жорстких стебел (наприклад, корм з соняшника).
Переваги у використанні силосної плівки:
• Еластичність;
• Міцність;
• Герметичність;
• Простота у використанні;
• Окупність витрат;
• Підвищення строку експлуатації до 3-х років;
• Покращена якість корму.
Де купити плівку?
Якщо силос упакували якісною плівкою, то на виході, він повинен мати кислуватий запах (через молочної і оцтової кислоти, які утворюються під час бродіння) і світло-коричневий відтінок. У випадку, коли стандарти правил обмотки і зберігання порушені суха трава темніє і видає неприємний запах. Часто в ній утворюється цвіль або грибок, що робить її придатною для годування рогатій худобі. Важливо стежити, щоб грунт не потрапляла в сінаж, і не призводила до розмноження маслянокислих бактерій. Траву необхідно скошувати від 6-7 див. Щоб не допустити розкладання, потрібно використовувати техніку з хорошою регуляцією, і вибирати рівну поверхню, без кротячих куп.
Не варто витрачати сили і час даремно, а слід вже на ранніх етапах силосування ретельно підбирати матеріал для укриття, (і проявляти відповідальність у роботі). Силосна плівка SILOFLEX підходить для накриття ям, траншей і курганів, а також надійно захищає сіно від зовнішніх впливів (у зимовий період).
- Команда Манупакеджинг напередодні різдвяних свят щиро бажає всім нашим партнерам та компаніям України процвітання та успішних результатів у новому році!
- Рулонні прес-підбирачі — популярне сільськогосподарське обладнання в Україні. На ринку представлений величезний асортимент професійних та бюджетних моделей від різних виробників. Які машини найпопулярніші серед українських аграріїв та при цьому демонструють найкращі результати? Найпопулярніші прес-підбирачі в Україні та чому саме їх обирають наші фермери. Орієнтуємося на продаж, популярність бренду та ефективність обладнання.