Кошик
42 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (67) 547-09-43
вул. Малинська, 18, Київ, Україна
Manupackaging Ukraine — пакувальне обладнання та матеріали
Залишити відгук

Технології консервування зелених кормів

Технології консервування зелених кормів

Всю наземну частину кормових культур у сільському господарстві прийнято вважати зеленим кормом. У річному раціоні цього корму відводиться приблизно 30-35%. В літній період він вважається основним джерелом енергії тварин. Пояснити це можна тим, що саме зелені корми є найбільш поживними, а також багатими на вітаміни і мінеральні речовини.

Мінус у такого корму все ж є і криється в тому, що він доступний тільки в весняно-літній період, на який припадає час вегетаційного періоду у рослин. Але існують спеціальні пакувальні матеріали, які дозволяють зберегти живильні властивості зеленої маси протягом досить тривалого періоду часу.

Чи можна зберігати зелений корм?

Основна перевага зеленого корму полягає в тому, що він має високу вологість і поживність. На ранніх етапах вегетації в зелених кормах міститься до 80% вологи, а також 25% білків (в розрахунок приймається тільки свіжоскошена трава). При висушуванні ці показники знижуються. З-за чого можливість зберігання зелених кормів з умовою збереження їх поживних властивостей значно падає. З-за цього багато господарства воліють використовувати виключно свіжоскошену траву.

Середні і великі тваринницькі господарства заготовляють зелені корми, оскільки це більш економно, ніж випасати худобу на пасовисько. Зелену масу можна вкрити, використовуючи силосну плівку, завдяки чому можна заощадити багато часу на щоденній заготівлі. Саме завдяки цьому матеріалу можливо забезпечити надійну герметизацію корми, при цьому захищаючи його від втрати корисних речовин і вологи.

Але таким способом можна зберігати корм тільки кілька днів, адже з часом маса починає або силосоваться, або псуватися. При цьому силосування можливо тільки за умови, що укриття силосної плівкою було проведено згідно всім рекомендаціям.

Огляд основних технологій консервації

1. Висушування. Такий спосіб заготівлі кормів передбачає, що трава повинна бути подвялена на полях і пасовищах. При це вологість коливається від 30% до 40%. Тільки після цього маса може підлягати упаковці. Для цього найчастіше використовується сеновязальная сітка. Далі обмотаний рулон транспортується до місця зберігання, де з допомогою вентилювання відбувається остаточне підсушування.

2. Силосування. Цей спосіб вважається дуже хорошим, адже дозволяє зберегти практично всі поживні властивості зеленої маси. Воно ідеально підходить для заготівлі кукурудзи, соняшнику, бурякової та картоплиння. Дотримання технології заготівлі, а також умови зберігання безпосередньо впливають на якість корму. Хороші результати можна отримати, використовуючи якісну багатошарову чорно-білу плівку. Адже саме у такий спосіб можна гарантувати надійний захист зеленої маси від зовнішнього впливу. До речі, згідно технології також потрібно використовувати прозору бічну плівку.

3. Заготівля сінажу. Сінаж і зелена маса дуже схожі між собою за характеристиками і змістом живильних речовин. Для консервації ідеально підходить трава, яка була попередньо подвялена, а її вологість при цьому дорівнює 50-60%. Пакується вона за допомогою агростретч-плівки, а потім необхідна укладка в бункери і траншеї для подальшої герметизації.

Найбільше поживних речовин міститься в траві, яка знаходиться на етапах формування колоса та бутонізації.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner